„Głos matek ma moc zmiany”

Fundacja Rodzić Po Ludzku przedstawiła wyniki akcji „Głos matek ma moc zmiany”, w ramach której kobiety w całej Polsce oceniały porodówki oraz  dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z pobytem w szpitalu. Na podstawie wypełnianych przez nie ankiet portal GdzieRodzic.info stworzył ranking szpitali położniczych w województwie dolnośląskim. Kilkadziesiąt tysięcy kobiet w całej Polsce wypełniło szczegółowe ankiety, w których oceniały opiekę, zachowanie personelu, wsparcie po porodzie, a także warunki panujące w szpitalu. Akcja miała na celu sprawdzenie jakość opieki okołoporodowej w szpitalach – od izby przyjęć do momentu wyjścia.

Na podstawie wyników ankiet portal GdzieRodzic.info stworzył ranking szpitali położniczych. W rankingu uwzględniono 25 szpitali z województwa dolnośląskiego. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu znalazł się na 9 miejscu, uzyskując tyle samo punktów co szpitale na miejscu 8 i 7.