Nowa karetka dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Fabrycznie nowa kareta już jest w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. W poniedziałek 7 września Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak przekazał kluczyki do samochodu, który kosztował niespełna 400 tys. zł.
Bolesławiecki szpital dysponuje obecnie 4 karetkami. Tylko w pierwszym półroczu 2020 Zespół Ratowników Medycznych wyjeżdżał do pacjentów 3896 razy, a karetki przejechały ponad 120 tys. km.
– Zdrowie pacjentów i szybka interwencja są dla nas najważniejsze. Nowa karetka zapewni komfort zarówno pacjentom jak i personelowi ZRM – mówił Tomasz Gabrysiak, Starosta Bolesławiecki.
Bolesławieccy ratownicy medyczni już zdążyli obejrzeć samochód i sprawdzić jego zalety. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w poniedziałek 7 września. Udział w niej wzięli Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, władze powiatu bolesławieckiego, dyrektor szpitala powiatowego w Bolesławcu Kamil Barczyk oraz ratownicy medyczni, którzy na co dzień korzystają z pojazdu.
Środki na zakup karetki w wysokości 386 000,00 zł przekazał szpitalowi Powiat Bolesławiecki.