Ortopedia – nikt nie zostanie bez pomocy

Mimo pandemii koronawirusa, Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu pracuje intensywnie, wykonując dużo szerszy zakres zabiegów niż w czasie „przed pandemicznym”. Oddział przeszedł kompleksową modernizację. Został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a co najważniejsze udało się stworzyć zespół doskonałych fachowców – specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Na czele zespołu stoi dr n. med. Mirosław Kulej. Młody, doskonale wykształcony zespół nie boi się wyzwań. Stąd realizacja zabiegów, z których najistotniejsze to endoprotezoplastyki stawów: biodrowego, kolanowego, barkowego; przy zastosowaniu technik wykorzystywanych w najlepszych ośrodkach ortopedycznych.

Dr n. med. Mirosław Kulej – Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej –
„Jesteśmy przygotowani na pracę w warunkach pandemii. Nie możemy zostawić bez pomocy pacjentów czekających na zabiegi planowe. Oprócz tego, leczymy w trybie nagłym pacjentów po urazach narządów ruchu. Nie możemy i nie mamy prawa się zamknąć. Musimy być tak zorganizowani, aby stworzyć pacjentom maksymalnie bezpieczne warunki pobytu. I tak się dzieje. Oddział jest dobrze wentylowany, z bardzo dobrą wymianą powietrza. Zachowujemy restrykcyjne zasady sanitarne.”

Kontakt: gabinet lekarski – tel. 75 738 01 41, gabinet pielęgniarki oddziałowej – tel. 75 738 01 40.