Więcej miejsc dla zakażonych koronawirusem

Po przeniesieniu Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej do zmodernizowanych pomieszczeń na poddasze głównego budynku szpitala, w jego dawnym miejscu rozpoczęły się prace mające na celu przygotowanie pomieszczeń dla pacjentów zakażonych koronawirusem.
Instalowane są m.in. śluzy, wydzielane strefy czyste i brudne. Co ważne, oddział ma pełną obsadę lekarską i pielęgniarską. Chorzy trafią do sal jedno i dwuosobowych.

Obecnie, bolesławiecki szpital dysponuje 110 łóżkami covidowymi. Od 18 marca liczba miejsc zwiększyła się do 140, w tym 25 to miejsca respiratorowe. Pełnoprofilowym Oddziałem Chorób Zakaźnym kieruje lek. Jarosław Ciaś. Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Oddział Pediatryczny, Oddział Ginekologiczno – Położniczy funkcjonują w trybie normalnym, wykonując zabiegi planowe i ostrodyżurowe.