Wizyta światowej sławy ortopedy dr Yarona Berkovicha

W dniu dzisiejszym w oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej naszego szpitala odbyły się zabiegi z udziałem światowej sławy ortopedy, doktora Yarona Berkovicha, specjalizującego się w operacjach endoprotezoplastyk stawów kolanowych z wykorzystaniem systemów robotycznych wspomagających pracę chirurga. Jest to kolejny etap szkolenia zespołu naszych ortopedów, kierowanego przez doktora Mirosława Kuleja, z zastosowania systemu robotycznego najnowszej generacji. Zabieg z wykorzystaniem systemu CORI odbywają się już od roku a nasi lekarze regularnie uczestniczą w szkoleniach w kraju i za granicą. Należy podkreślić, że stopień zaawansowania choroby i wielkość deformacji u operowanych dziś pacjentów nie pozwalały na wykorzystanie tradycyjnych technik implantacji endoprotezy.