XVI Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów/Kierowników ds. Administracyjnych, Technicznych i Eksploatacyjnych w podmiotach leczniczych

Uczestnikami Zjazdu byli: Dyrektorzy szpitali, Dyrektorzy ds. technicznych oraz ds. administracyjnych i eksploatacyjnych, Kierownicy działów technicznych, administracyjnych i eksploatacyjnych.

Tematyka Zjazdu dotyczyła infrastruktury szpitali i zarządzania szpitalem. Podczas Zjazdu prelegenci poruszali m. in. Kwestie modernizacji szpitali, nowych technologii budowlanych i instalacyjnych, bez bezpieczeństwa energetycznego, optymalizacji kosztów w podmiotach leczniczych oraz pozyskiwania środków finansowych na rozwój. Wystąpienia poparte były praktycznymi rozwiązaniami oraz własnymi doświadczeniami. Podczas spotkania dyrektor Kamil Barczyk przedstawił Szpital św. Łukasza w Bolesławcu w kontekście licznych modernizacji, które odbyły się lub dalej trwają na jego terenie. Ponadto zaprezentował interesujący projekt szpitala zeroemisyjnego z zamkniętym obiegiem. Natomiast ostatniego dnia spotkania prezentację na temat „Pozyskiwania środków dla szpitali oraz środków finansowych na ich rozwój” przedstawiła Główna Księgowa naszego szpitala, Kamila Skiba.