Jednostki szpitala / Oddziały

Oddział Pediatryczny

Ogłoszenie

ANKIETA ANESTEZJOLOGICZNA DLA DZIECI – pobierz

1. Plik należy pobrać, wypełnić formularz (wszystkie wskazane kolorem pola na obu stronach, o ile dotyczy), zapoznać się z informacją o znieczuleniu.

2. Zapisać wypełniony plik i odesłać na adres ankieta@szpitalboleslawiec.pl, skontaktuje się z Państwem anestezjolog. 

3. Ankiety nie należy drukować. Gotowy formularz otrzymacie Państwo do podpisu (zgoda na znieczulenie) po przyjęciu do szpitala. 

Opis jednostki

W Oddziale Pediatrycznym diagnozowane i leczone są dzieci w wieku od 1 miesiąca życia do 18 lat w zakresie chorób wieku dziecięcego.

Oddział tworzy zespół pediatrów, którzy są wyszkolonymi, empatycznymi lekarzami z odpowiednim podejściem do małego pacjenta, oraz nieustannie podnoszącymi swoje kwalifikacje medyczne. Lekarze specjaliści, jak również pełne zaplecze nowoczesnego sprzętu pozwalają na szybką diagnostykę i wprowadzenie odpowiedniego celowanego leczenia dzieci. Na zmodernizowanym Oddziale Pediatrycznym wszystkie sale są jednoosobowe i dwuosobowe, a w trakcie całego procesu leczenia z dzieckiem może przebywać niezmiennie jeden opiekun, dla którego przygotowane jest rozkładane łóżko, świeża pościel, życzliwość i profesjonalna pomoc personelu medycznego.

Dzięki posiadaniu przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu nowoczesnego laboratorium molekularnego na Oddziale Pediatrycznym wykonujemy panel wirusowy SARS CoV-2, grypy typu A, typu B oraz RSV met. Real Time RT-PCR. Badanie pozwala na różnicowanie zakażeń spowodowanych koronowirusem SARS-CoV-2 od zakażeń wirusem grypy A, B oraz wirusem RSV.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt nieograniczonego dostępu małych pacjentów do badań rezonansem magnetycznym w znieczuleniu ogólnym. Dla maluchów, które nie rozumieją co się dzieje, takie badanie bez znieczulenia jest zwykle bardzo stresujące i właśnie ze względu na niepokój, praktycznie nierealne do wykonania. Warunkiem prawidłowo wykonanej procedury jest też to, żeby dziecko się nie poruszyło. Dlatego pacjenta zakwalifikowanego do rezonansu przyjmujemy na oddział pediatryczny, odpowiednio przygotowujemy, konsultujemy z anestezjologiem i bezpiecznie usypiamy na czas badania.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zakupił dwa podgrzewane stanowiska do resuscytacji noworodków, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, niewydolność oddechowa lub bezdech. Jedno z urządzeń zainstalowano na Oddziale Pediatrycznym, drugie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Profesjonalna aparatura, to sprzęt o trudnych do przeceniania możliwościach terapeutycznych, ratujący życie najmłodszych pacjentów i chroniący dzieci przed możliwymi powikłaniami, wywołanymi przez zatrzymanie akcji serca i niedotlenienie organizmu. Opóźnienie akcji ratunkowej może powodować często nieodwracalne zmiany neurologiczne, a w skrajnych przypadkach prowadzić do śmierci. Stanowiska zapewniają optymalną ciepłotę ciała oraz wspomaganie oddechowe w trakcie resuscytacji. Są to procedury przywracające właściwą pracę serca i płuc. Przystosowane są również do jednoczesnej terapii bliźniąt.

Posiadamy również łóżka dla matek przebywających z dziećmi.

Zasady przyjęcia

Dzieci przyjmowane są ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, ewentualnie bez skierowania w przypadku pilnej konieczności hospitalizacji.

Personel

Imię i nazwisko
Stanowisko
Specjalizacja
lek. Aleksandra Kopczyńska
Stanowisko
Kierownik Oddziału,
Lekarz
Specjalizacja
Neonatologia,
Pediatria
lek. Karolina Kubiaczyk
Stanowisko
Lekarz,
Zastępca Kierownika Oddziału
Specjalizacja
Pediatria
Halina Kurmańska
Stanowisko
Pielęgniarka Oddziałowa
Specjalizacja
Pielęgniarstwo pediatryczne
lek. Anna Sikora
Stanowisko
Lekarz rezydent
Specjalizacja
lek. Kamila Marzec
Stanowisko
Lekarz
Specjalizacja
Neurologia dziecięca
lek. Katarzyna Stachowiak
Stanowisko
Lekarz rezydent
Specjalizacja
lek. Maciej Goss
Stanowisko
Lekarz rezydent
Specjalizacja
lek. Maria Makowska
Stanowisko
Lekarz
Specjalizacja
Pediatria
lek. Marta Szaniawska-Szymczyk
Stanowisko
Lekarz
Specjalizacja
Pediatria
lek. Mikołaj Gołdyn
Stanowisko
Lekarz rezydent
Specjalizacja
lek. Patrycja Drozdek
Stanowisko
Lekarz rezydent
Specjalizacja
lek. Svetlana Piestrzyńska
Stanowisko
Lekarz
Specjalizacja
lek. Weronika Wesołowska
Stanowisko
Lekarz
Specjalizacja
Neonatologia,
Pediatria

Kontakt

Gabinet lekarski
Tel.: 75 738 01 61

Dyżurka pielęgniarek
Tel.: 75 738 01 60

Sekretariat
Tel.: 75 738 02 83

Lokalizacja

Budynek D, piętro 1

Film

Aktualności

Najnowsze wpisy dotyczące jednostki

Mikołajki na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu

7 grudnia 2023

Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu

19 października 2022

II Bolesławiecki Dzień Pediatrii

5 września 2022