Pracownicy szpitala
mgr Natalia Kołcio
Stanowisko
Psychoterapeuta
Oddział
Oddział Psychiatryczny dla Dzieci

Opis

Jestem magistrem psychologii, Trenerem umiejętności społecznych, pedagogiem oraz Psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w procesie kształcenia. Od kilku lat pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi.

Swoje doświadczenie i staż zdobyłam m.in W centrum neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu. Oraz w gabinecie terapii behawioralnej Gniazdko we Wrocławiu. Przez cztery lata pracowałam również w prywatnej szkole podstawowej jako psycholog. Obecnie pracuje w poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bolesławcu. Regularnie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach, aby stale podnosić swoje kompetencje w zakresie psychologii oraz psychoterapii.

Pracuje w nurcie terapeutycznym poznawczo- behawioralnym o potwierdzonej w badaniach naukowych skuteczności w leczeniu problemów takich jak:

-zaburzenia lękowe

-zaburzenia depresyjne

-zaburzenia obsesyjno kompulsyjne

-zaburzenia osobowości

-PTSD

-zaburzenia odżywiania

Praca terapeutyczna oparta jest na współpracy pacjenta i terapeuty, tylko dzięki wspólnej pracy możliwe jest wypracowanie skutecznych strategii radzenia sobie z różnymi objawami/trudnościami oraz realizacja ustalonych celów terapeutycznych.