Centrum Leczenia i Profilaktyki Udarów Mózgu w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu ponownie osiągnęło najwyższą diamentową nagrodę ESO Angels

Pragniemy ogłosić, że Centrum Leczenia i Profilaktyki Udarów Mózgu w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu ponownie osiągnęło najwyższą diamentową nagrodę ESO Angels.
Inicjatywa Angels tworzy globalną społeczność szpitali zajmujących się leczeniem udarów mózgu, pracując każdego dnia nad zwiększeniem liczby pacjentów leczonych w odpowiednio do tego przystosowanych szpitalach oraz nad optymalizacją jakości leczenia każdego pacjenta z udarem mózgu. Co 30 minut pacjent z udarem mózgu, którego można było uratować, umiera lub dotyka go trwała niepełnosprawność, ponieważ był leczony w niewłaściwym miejscu. Inicjatywa Angels powstała, żeby pomóc to zmienić.
Nagrody ESO Angels przyznawane są jako wyraz uznania dla najlepszych szpitali, które w sposób konsekwentny rejestrują się oraz dzielą danymi dotyczącymi leczenia pacjentów, tym samym wspierając prowadzenie badań naukowych i identyfikację czynników niezbędnych do poprawy jakości leczenia udarów mózgu.