Ośrodek badawczy

Badania kliniczne

Szpital Św. Łukasza w Bolesławcu łączy z sukcesem działalność leczniczą z nieustannym rozwojem medycyny. Poprzez prowadzenie badań klinicznych w zakresie innowacyjnych terapii ma możliwość współpracy z ośrodkami badawczymi na świecie. Współpraca ta poprzez uczestniczenie w badaniach klinicznych zwiększa szansę wyleczenia chorych i poprawia skuteczność procesu terapeutycznego w wielu jednostkach chorobowych.

Ośrodek z prawie 300 miejscami szpitalnymi dysponuje prężnie działającym, najlepszym na Dolnym Śląsku Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej, zespołem z umiejętnościami współpracy z najnowszymi formami zbierania danych (m.in. eCRF, remote monitoring) i zaangażowaną apteką szpitalną, gdzie wszystkie procedury są prowadzone zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (ICH GCP E6). Wsparciem dla tych działań jest własne centrum diagnostyki obrazowej, pracujące w systemie 24/7 i dysponujące pełnym zakresem diagnostycznym (RTG, CT, MRI).

Gwarantujemy szybki i dokładny proces feasibility, oparty na szczegółowej analizie baz danych pacjentów. Po wstępnej akceptacji programu badawczego, kontraktowanie i negocjacje biznesowe finalizujemy (z naszej strony) najczęściej w terminie do 3 tygodni. Etap ten powierzamy wyspecjalizowanemu zespołowi start-up. Skład naszej kadry stanowią wykwalifikowani specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Nasi lekarze, prócz prowadzenia badań klinicznych, pracują w oddziałach szpitalnych i świadczą również usługi w naszej przychodni w ramach specjalistycznych poradni. Specjalizujemy się w przeprowadzaniu badań klinicznych faz II, III, IV w wielu obszarach terapeutycznych (nefrologia, neurologia, choroby infekcyjne, choroby metaboliczne, choroby układu kostno-szkieletowego, szczepienia profilaktyczne i inne)

Zależy nam, aby jak najwięcej osób poznało możliwości, korzyści i zasady uczestniczenia w badaniach klinicznych. Zapraszamy do zapoznania się z informacją dla pacjentów w badaniach klinicznych przygotowaną przez Agencję Badań Medycznych:  https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/

Szpital jest otwarty na dalszy rozwój w zakresie badań klinicznych w ramach działania oddziałów szpitalnych i poradni ambulatoryjnych. Zainteresowane firmy CRO i Sponsorzy badań klinicznych proszone są o kontakt z zespołem zajmującym się aktywacją badań w szpitalu.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem badania naukowego uprzejmie prosimy o kontakt poprzez adres mailowy: 

Zespół Aktywacji Badań Klinicznych

Lek. Danuta Rodkiewicz – Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Badan Klinicznych

badaniakliniczne@szpitalboleslawiec.pl

Tel.: +48 697 933 535