Osiedle Senioralne w Bolesławcu – poznaj szczegóły

Zapraszamy do kontaktu z obsługą klienta przypisaną dla inwestycji Osiedle Senioralne w Bolesławcu:

Szczegóły inwestycji znajdą Państwo na naszej stronie: https://osiedle.boleslavia.eu/

Czym jest Osiedle Senioralne?

Nasza inwestycja jest skierowana do osób starszych, szukających bezpiecznego i wygodnego azylu do zamieszkania. Seniorzy będą mogli poczuć się częścią społeczeństwa, prowadzić aktywne życie i samodzielnie poradzić sobie w różnych sytuacjach. Mogą wychodzić i spędzać czas, jak u siebie w domu. Taka swoboda podoba się wielu starszym osobom. Przy tym mają zapewniony dach nad głową, posiłki i pomoc medyczną. Nie muszą się o nic martwić. Wszystko czego potrzebują mają zapewnione co pozwala im przeżywać drugą młodość i cieszyć się z beztroskich chwil.

Zaprojektowane działania w ramach Programu Mieszkań Senioralnych stwarza idealne środowisko i kolejny etap wsparcia seniorów zaraz po opiece dziennej zinstytucjonalizowanej, a przed opieką długoterminową czy stacjonarną społeczną. Stworzenie powyższego programu daje możliwość inwestowania w bezpieczną przyszłość seniora opartą o publiczny i stabilny system szpitala w Bolesławcu, dając gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług, jak również wiarygodności stabilności mieszkania.

Obsługa mieszkań senioralnych jak i ich długoterminowy wynajem prowadzony jest przez publiczny podmiot leczniczy Szpital św. Łukasza w Bolesławcu, który posiada umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z oddziałem wojewódzkim NFZ. Dlatego Szpital stwarza korzystną opiekę nad Najemcą, dając możliwość zachowania zabezpieczenia ciągłości ewentualnej diagnostyki, leczenia lub rehabilitacji. Szpital organizuje świadczenia zdrowotne w sposób kompleksowy, integrując działalność społeczną z udzielaniem świadczeń medycznych.

Dlaczego mieszkanie, a nie pokój?

Dlaczego mieszkanie, a nie pokój? Wszystko tak naprawdę opiera się na potrzebach. Jeżeli senior jest w pełni samodzielny, prowadzi aktywny tryb życia, ceni sobie samodzielność i prywatność, to mieszkanie jest idealnym wyborem. Nasze mieszkania zaprojektowane są w sposób w pełni dostosowany do osób starszych, których potrzeby z biegiem czasu będą się zmieniać.

Nasz Osiedle Senioralne będzie składać się ze 132 mieszkań oraz bogatej oferty stref wspólnych zajmujących większą część parteru. Standard każdego mieszkania jest zaplanowany z wykorzystaniem najlepszych materiałów, które przetrwają wiele lat użytkowania.

Mieszkania są do wyboru w dwóch kombinacjach 37m2 lub 34m2. Oprócz wielkości do wyboru są również 3 rodzaje stref zewnętrznych: ogródek (parter), taras połączony (1 piętro) i balkon (2 – 5 piętro).

Nasze mieszkania oferują pełną prywatność oraz spokój lokatorów. Mieszkańcy nie są zmuszani do współdzielenia przestrzeni z innymi lokatorami, ponieważ do ich dyspozycji przygotowane są w pełni wyposażone mieszkania. Każde jedno mieszkanie będzie miało w swoim planie kuchnię, łazienkę oraz strefę wypoczynku. Każdy senior posiada dowolność podejmowanych działań i aktywności.

Wyposażenie mieszkania dla seniora

W skład każdego mieszkania wchodzą otwarty salon z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka. Salon ma również dostęp do balkonu, tarasu lub ogródka wyposażonego w meble ogrodowe, idealne na poranną filiżankę kawy z widokiem na okolicę. Szykowne wystroje wnętrz, uzupełnione o nowoczesne meble stworzą bardzo domową i ciepłą atmosferę.

Mieszkania będą kompleksowo wyposażone w niezbędne sprzęty kuchenne i łazienkowe m.in. takie jak pralka, zmywarka, sprzęt do prasowania). Wieczorną rozrywkę zapewniają multimedia, takie jak telewizor z płaskim ekranem z min. 60 kanałami oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców apartament wyposażony jest w czujnik tlenku węgla i dymu oraz system wzywania pomocy.

Wiemy, że dla wielu zwierzęta są jak rodzina i ciężko się z nimi rozstać, dlatego na naszym osiedlu seniora przyjmujemy mieszkańców wraz z ich pupilami. Jeśli w trakcie pobytu będą Państwo potrzebowali pomocy przy zakupie artykułów dla zwierząt lub umówieniu wizyty u weterynarza nasza recepcja z chęcią udzieli Państwu wsparcia.

Standard wyposażenia:

  • Meble – kuchnia zabudowana, dwie szafy zabudowane, łóżko 1- lub 2-osobowe, kanapa, stolik kawowy, komoda pod RTV (w mieszkaniu 2 osobowym znajdują się 2 komody RTV), stół z dwoma krzesłami, stolik z dwoma krzesłami zewnętrznymi,
  • Odkurzacz, mop,
  • Pralka, suszarka do prania,
  • Lodówka, kuchenka indukcyjna, mikrofalówka, piekarnik, ekspres do kawy,
  • Bielizna mieszkaniowa (ręczniki, pościel),
  • Pozostałe wyposażenie może zostać indywidualnie dopasowane wg. potrzeb mieszkańca.