Otwarcie poradni specjalistycznych

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu po raz kolejny rozszerza swoją ofertę, otwierając w dniu 15.03.2024 r. nową przychodnię specjalistyczną na ulicy Starzyńskiego. Nowa lokalizacja to wynik modernizacji i rozbudowy placówki, która ma na celu zapewnienie pacjentom jeszcze lepszej opieki medycznej. Wartość inwestycji to prawie 2 mln zł, z czego 800 tys. zł pochodzi z dotacji Powiatu Bolesławieckiego. Nowoczesne wnętrza zostały zaprojektowane przez zespół trzech architektów wnętrz, stosując najwyższe standardy projektowania budynków użyteczności publicznej.

W nowym budynku funkcjonować będą poradnie:

• Endokrynologiczna,
  • Diabetologiczna,
  • Chorób Zakaźnych,
  • Kardiologiczna.

Planowane do otwarcia są jeszcze poradnie: okulistyczna, pulmonologiczna oraz neurochirurgiczna.

Nowa lokalizacja pozwoli na zapewnienie wygodniejszego i większego dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej dla lokalnego społeczeństwa. Dwukrotny wzrost powierzchni użytkowej przeznaczonej dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej umożliwi stworzenie warunków, w których pacjenci zyskają lepszą dostępność do profilaktyki, diagnostyki i leczenia, jak również zwiększy się jakość świadczonych usług. Dzięki większej liczbie gabinetów i specjalistów, Szpital św. Łukasza w Bolesławcu będzie w stanie zapewnić szybsze terminy wizyt, co znacznie skróci czas oczekiwania dla pacjentów.

Nowy budynek poradni specjalistycznych przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich lub posiadających specjalne potrzeby. Wyeliminowane zostały również wszelkie bariery architektoniczne. Dzięki temu został zapewniony łatwy dostęp i wygoda dla wszystkich pacjentów niezależnie od ich sprawności fizycznej.

Poradnie specjalistyczne w nowej lokalizacji będą stanowiły uzupełnienie bogatej oferty medycznej placówki i umożliwią jeszcze lepszą opiekę nad mieszkańcami regionu,
a pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z kompleksowej opieki specjalistycznej
w jednym miejscu, co wpłynie pozytywnie na komfort i skuteczność leczenia.