Pomaganie jest fajne

„Bo pomaganie jest fajne. Bo nie warto tylko narzekać na otaczający świat. Bo warto być jeszcze dobrym. Dlatego bardzo dziękuję tym, którzy dorzucili się do założonej zrzutki! Pierwsza dostawa wody jest już w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i zostały jeszcze fundusze na kolejną dostawę. Wodę pomogli zakupić i dostarczyć właściciele sklepu OdiDo z Lwówka Śląskiego. Czyńmy dobro, a świat będzie lepszy!” – to słowa Magdy Szumiata, której Mama i Tata leczeni byli na Oddziale Neurologicznym bolesławieckiego szpitala, gdzie hospitalizowani są pacjenci z powikłaniami po COVID-19.

Mimo osobistej tragedii, Pani Magda nie załamała się i postanowiła poświęcić czas i energię na pomaganie pacjentom szpitala. Wspólnie z Bratem, poprzez akcję na zrzutka.pl zgromadzili fundusze na zakup wody mineralnej i środków higieny osobistej dla pacjentów. Zakupy sukcesywnie przekazywane są na oddział. Dodatkowo, Magda zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza i zaangażowania się w akcję honorowego krwiodawstwa. Sama jest przykładem dla innych. – „Jestem ozdrowieńcem. Przeżyłam wirusa i wierzę, że właśnie komuś uratowałam życie! Jesteś ozdrowieńcem? Błagam oddaj krew lub osocze! Ty przeżyłeś? Daj szansę innym!” – czytamy na jej facebookowym profilu.

Pani Magdalena stara się włączyć w tę akcję jak najliczniejszą grupę ludzi – mówi Justyna Straszak – Trzeciak Kierownik Oddziału Neurologicznego. – Postawa pełna bezinteresownej dobroci i empatii, dodaje lekarzom i pielęgniarkom siły i napawa nadzieją. Stoją za nami ludzie tacy jak Pani Magda. To niezwykle pokrzepiające doświadczenie.