Pracownicy szpitala
mgr Joanna Baran
Stanowisko
Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych,
Terapeuta zajęciowy
Oddział
Oddział Psychiatryczny dla Dzieci

Opis

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i wspomaganie rodziny. Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych. Swoje 12-letnie doświadczenie zdobywałam w pracy w ośrodku wychowawczym opiekując się młodzieżą doświadczającą trudności życiowych i problemów emocjonalnych przebiegającymi z niedostosowaniem społecznym. Dzięki doświadczeniom w codziennej pracy z młodymi ludźmi wymagającymi szczególnego wsparcia wypracowałam kreatywne i elastyczne techniki w celu dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb podopiecznych.

Ukończyłam również  studia na kierunku nauczanie biologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Łodzi.  Stosuje innowacyjne metody nauczania i rozwijania potencjału młodzieży również na lekcjach w szkole podstawowej.

W swojej pracy kieruje się zasadą mówiącą, że dziecko nie jest jak butelka, którą trzeba napełnić, ale jest jak ogień, który trzeba rozpalić. Prywatnie interesuję się architekturą wnętrz oraz pedagogiką Montessori.

Swój warsztat pracy poszerzałam na szkoleniach specjalistycznych  :

  • „Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie”
  • „Dół czy już depresja?” -profilaktyka zaburzeń nastroju 
  • „Dialog Motywujący” -szkolenie specjalistyczne
  • Joga kreatywna dla dzieci– Certyfikat 
  • Kurs tutoringu i mentoringu -Certyfikat 
  • ’Drama w pracy z dziećmi”- Stowarzyszenie Praktyków Dramy